ASG stało się w ciągu ostatnich lat bardzo popularne w naszym kraju i ciągle przybywa mu zwolenników. Dzisiaj to nie tylko broń i zajęcie dla pasjonatów historii, ale również popularny sport, którzy chętnie uprawiają osoby, które z historią w swoim codziennym życiu niewiele mają do czynienia. Nic więc dziwnego, że rynek odpowiedział na zapotrzebowanie i broń ASG jest dziś o wiele łatwiej dostępna, niż jeszcze parę lat temu. Można ją kupić łatwo, co nie znaczy oczywiście, że każdy produkt tego rodzaju warty jest swojej ceny. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Czy marka broni ASG ma znaczenie?

Na rynku dostępna jest broń ASG bardzo różnych marek. Niektóre z nich to firmy zajmujące się produkcją już od wielu lat, mające ogromne doświadczenie i umiejące zrobić naprawdę dobrej jakości produkt. Część z kolei to tanie, wręcz tandetne zabawki, które prawdziwe ASG przypominają tylko z wyglądu. To oczywiście tylko skrajności. Większość dostępnego na rynki sprzętu znajduje się gdzieś pomiędzy nimi. Czy warto postawić na sprzęt wyższej jakości? Zdecydowanie tak. Powodów jest wiele, jednak wymienić warto kilka.

ASG stało się w ciągu ostatnich lat bardzo popularne w naszym kraju i ciągle przybywa mu zwolenników

  • Wysokiej jakości broń ASG ma znacznie lepszą celność. Jest to szczególnie istotne dla wszystkich tych, dla których ten rodzaj broni służy przede wszystkim do ćwiczenia strzeleckich umiejętności. Celność tańszej broni pozostawia często wiele do życzenia, przez co jako narzędzie do treningu nie sprawdza się ona w najmniejszym nawet stopniu. Oczywiście nie zawsze ta reguła się sprawdza i czasem można znaleźć coś niedrogiego, ale celnego. Warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników na specjalistycznych forach.
  • Taka broń jest lepiej dopracowana pod względem wierności oryginałowi. W przypadku replik wykorzystywanych przez pasjonatów historii ma to ogromne znaczenie.
  • Cechuje się większą trwałością, przez co służyć może dłużej. Jest to istotne w przypadku osób, które ASG traktują jako sport, w którym broń często ma kontakt z ziemią i różnymi obiektami, a więc musi cechować się odpowiednią wytrzymałością, żeby się nie zniszczyć.

Jakie kulki kupować do ASG?

W przypadku broni ASG sklep (https://www.specshop.pl/pol_m_Airsoft_Repliki-broni-ASG-323.html) wyspecjalizowany w tego typu sprzęcie ma zazwyczaj do zaoferowania kulki wykonane ze zróżnicowanych materiałów. Różnią się one pomiędzy sobą masą, twardością i precyzją wykonania, która przekłada się na celność (niezależnie od broni, w której kulki są wykorzystywane). Do broni wyższej jakości najlepiej jest kupować odpowiednie kulki, dzięki czemu można w sposób optymalny wykorzystać jej zalety. Kulki wykonuje się głównie z tworzyw sztucznych, ale w handlu można spotkać też metalowe. Ze względu na dużą energię kinetyczną, którą osiągają, kulki takie zabronione są na zawodach i w czasie pokazów. Dobrze sprawdzają się natomiast do treningów strzeleckich.

Jakość wykonania jest bardzo ważna

Jakość wykonania broni jest szczególnie istotna. Zazwyczaj wykonuje się ją ze stali i tworzyw sztucznych o wysokiej twardości i wytrzymałości. Jakość przekłada się przede wszystkim na trwałość, a ta na czas użytkowania. Dobrej jakości i właściwie zadbana broń ASG może być użytkowana latami, dlatego warto w nią zainwestować. Jakość ma jednak oczywiście swoją cenę i za niektóre modele trzeba zapłacić naprawdę dużo. Broń z wyższej półki polecana jest przede wszystkim tym, którzy wiedzą czego chcą i nie planują w najbliższym czasie kończyć swojej przygody z ASG. W przypadku osób, które tę przygodę dopiero rozpoczynają, warto rozważyć zakup czegoś tańszego. Może okazać się, że ASG wcale nie jest dla nas, albo chcielibyśmy jednak strzelać z broni innego modelu.

Realizm broni ASG – czy ma znaczenie?

Istotną cechą broni pneumatycznej ASG jest realizm wykonania. Dotyczy to oczywiście replik broni palnej historycznej i współczesnej. ASG bardzo chętnie wykorzystywana jest przez wszelkiej maści rekonstruktorów i miłośników historii. Dla takich osób realistycznie wykonana broń to prawdziwy rarytas, za którego warto zapłacić więcej. Najlepsze firmy produkujące ASG starają się zadbać o najmniejsze nawet detale, w taki sposób, żeby postronny obserwator nie mógł rozpoznać, że ma do czynienia z repliką, a nie prawdziwą bronią palną.