Buty LOWA to produkty wysokiej jakości perfekcyjne dla najbardziej wybrednej klienteli. Ktoś słabo zorientowany powiedziałby, że śmiało wpasują się one w gusta zwolenników ciężkiego obuwia, jednakże fakt jest taki, że obuwie tej marki trafia przede wszystkim w gust miłośników komfortu oraz jakości.

Słów kilka o marce

Firma obuwnicza LOWA od lat działa na rynku, wytwarzając buty najlepsze jakościowo pod każdym względem. Marka LOWA istnieje od 1923 roku, nie zaprzestając działalności nawet w trudnym okresie wojennym. Co więcej, buty taktyczne marki LOWA od lat są chętnie wybierane przez żołnierzy. Być może właśnie z tego powodu firma produkująca buty LOWA prężnie działała przez cały tamten okres.

Zakup butów LOWA to przede wszystkim świetna inwestycja

Skąd pochodzi chwytliwa nazwa obuwia? W rzeczywistości odpowiedź na pytanie jest banalnie prosta. Nazwa wzięła swój początek od pierwszych dwóch liter zarówno imienia, jak i nazwiska właściciela marki – Lorenza Wagnera.

Być może dokładność i precyzja, jaką cechował się Wagner, sprawiły, że buty jego autorstwa odniosły ogromny sukces na całym świecie. Wagner bowiem używał najlepszych jakościowo materiałów do produkcji obuwia, które jego zdaniem miało być pod każdym względem perfekcyjne. Od początku działalności aż po czasy współczesne firma wyprodukowała całą gamę rozmaitych butów, które świetnie sprawdzały się nie tylko jako obuwie wojskowe.

Produkty marki LOWA

Mówiąc o produktach ponadczasowej wręcz marki LOWA, podkreślić należy, że w rzeczywistości każdy powinien śmiało znaleźć produkt odpowiadający swoim potrzebom. Buty marki LOWA to nie tylko asortyment taktyczny, jaki rewelacyjnie sprawdza się w wojsku, ale również obuwie trekkingowe bądź górskie.

Miłośnicy górskich wędrówek, a także wspinaczek i bardziej aktywnych zajęć w górach bez wątpienia w asortymencie firmy znajdą obuwie dostosowane do siebie. Firma LOWA produkuje specjalistyczne obuwie górskie, ale również alpinistyczne oraz wspinaczkowe. Wybór tego typu obuwia bez cienia wątpliwości uprzyjemni każdą aktywność fizyczną od spaceru po wspinaczkę. Warto zaznaczyć, iż buty skonstruowane są w sposób zapewniający odpowiednią przyczepność oraz ochronę przed wilgocią.

Firma obuwnicza LOWA od lat działa na rynku, wytwarzając buty najlepsze jakościowo pod każdym względem

Cena adekwatna do jakości

Zakup butów LOWA to przede wszystkim świetna inwestycja. Nie wolno jednak zapominać, że za odpowiednią jakość należy zapłacić. Najtańsza dostępna para obuwia tejże marki kosztuje 612 zł, aczkolwiek są to buty skonstruowane z myślą o spacerach w mieście i na szlaku.

Znacznie droższe są buty wojskowe. Oprócz wodoodpornej podszewki konstrukcja obuwia zapewnia stopie całkowity komfort termiczny. Ponadto specjalna wkładka chroni przed powstawaniem odcisków, a podeszwa zapewnia doskonałą przyczepność do każdego rodzaju podłoża. Tak solidnie skonstruowane buty kosztują 859 zł, jednak bez wątpienia są warte swojej ceny.