W terenie, zwłaszcza górzystym, istotną rolę odgrywają buty. Na szczególne zainteresowanie zasługują modele LOWA ZEPHYR ze strony www.specshop.pl, gdyż charakteryzują się one ponadprzeciętną jakością, doborem najlepszych materiałów i walorami estetycznymi. Taktyczne buty oferowane są w najrozmaitszych kolorach i modelach, dzięki czemu każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni produkt. Gwarantują one maksymalny komfort noszenia, niezależnie od warunków pogodowych. Warto wiedzieć, że mają one właściwości nieprzemakalne, dlatego mogą być noszone nie tylko w ciepłe, suche dni ale i również jesienią czy zimą.

Nieprzemakalne buty z membraną GORE-TEX Vision 3LY idealne na plener

 

Najwyższej jakości, obuwie taktyczne LOWA ZEPHYR wyposażone jest w porządną cholewkę typu MID

Najwyższej jakości, obuwie taktyczne LOWA ZEPHYR wyposażone jest w porządną cholewkę typu MID. Warto wiedzieć, że została ona zaprojektowana z wysokiej jakości skóry welurowej o grubości około 1,5 mm. Na wyposażeniu cholewki znajduje się także wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne oraz przetarcia Cordura. Obuwie tej marki posiada specjalistyczną membranę GORE-TEX Vision 3LY, która chroni przed przemakaniem stopy. Co ważne, gwarantuje ona również doskonałą wentylację, odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu stopa się nie poci i nie ślizga w bucie. Na szczególną uwagę zasługuje także system wygodnego i funkcjonalnego sznurowania. Nylonowe pętle oraz metalowe przelotki doskonale współgrają z wytrzymałymi, polipropylenowymi sznurowadłami, które znajdują się na wyposażeniu tych modeli.

Garść informacji o butach taktycznych dla służb mundurowych

 

Obuwie LOWA ZEPHYR jest lekkie i trwałe

Obuwie LOWA ZEPHYR jest lekkie i trwałe. W ramach ciekawostki warto znać fakt, że podeszwa butów została zaprojektowana z najwyższej jakości poliuretanu. Co ważne, kompozyt ten został zastosowany w bucie poprzez metodę bezpośredniego wtrysku. Oznacza to w praktyce, że konstrukcja tych butów jest niezwykle porządna i wytrzymała. Specjalistyczne materiały oraz doskonałe szycie zapewnia stabilność całej konstrukcji. Co ważne, zostały one zaprojektowane w ten sposób, aby pracowały zgodnie z naturalną, anatomiczną budową stopy. Istotny jest także fakt, że podeszwa zewnętrzna posiada głęboki, protektorowy bieżnik. Podeszwa wykonana jest z odpornej na przetarcia gumy. Co ważne, gwarantuje ona także doskonałą przyczepność do podłoża nawet śliskiego, bagnistego. Dla kogo przeznaczone jest to wysokogatunkowe obuwie? Z całą pewnością można stwierdzić, że przyda się ono w pracy między innymi:

  • operatorów jednostek specjalnych,
  • służb mundurowych,
  • policjantów, wojskowych,
  • oraz ratowników.