AirSoft (https://www.specshop.pl/pol_m_Airsoft_Repliki-broni-ASG-323.html) jest to gra zespołowa, w której wykorzystuje się pneumatyczne, elektryczne, sprężynowe i gazowe repliki broni palnej. Strzela się w nich niewielkimi kulkami z tworzywa sztucznego, które mają około sześciu milimetrów wielkości. AirSoftjest to gra zespołowa, w której uczestnicy mogą sobie pomagać na każdym etapie, rywalizować ze sobą. Rozgrywki te pomagają także obyć się z bronią i nauczyć się ją obsługiwać. Służą do tego repliki ASG broni takiej jak pistolety i karabiny, zwykłe i maszynowe, rewolwery i wiele innych.

AirSoft to bardzo dynamiczny sport, która wprowadza do życia nie tylko zabawę, ale sporo aktywności fizycznej.

Wszystko o replikach ASG

Główną cechą rozgrywek jest to, że jest to gra zespołowa. Podobnie jak i podczas prawdziwej bitwy, także tutaj liczy się współpraca między graczami, nie tylko w przypadku rozgrywek taktycznych, ale także pomagania sobie nawzajem i psychicznego wspierania się.

AirSoft to bardzo dynamiczny sport, która wprowadza do życia nie tylko zabawę, ale sporo aktywności fizycznej

AirSoft posiada kilka odmian rozgrywek. Jest to strzelanie do tarcz, strzelanki weekendowe, a także zawody w strzelectwie tarczowym. Są też również organizowane przez profesjonalne firmy wyjazdy typu LARP i MilSimy.

W czasie Larpów odgrywa się scenariusze, w których akcja toczy się w fikcyjnym świecie. Natomiast MilSimy to symulacje prawdziwych działań wojennych, które najczęściej odbywają się w terenie. Wymagają dobrych, długich przygotowań, a od graczy dobrej kondycji zarówno psychicznej jak i fizycznej.

Zasady obowiązujące w rozgrywkach ASG

Główne zasady, które obowiązują w trakcie rozgrywek ASG, dotyczą zachowania bezpieczeństwa w stosowaniu replik, a później prawdziwej broni. Najważniejsza jest tu nauka jak blokować spust, oraz to, żeby pamiętać o tym, że nie wolno spoglądać do lufy, ani celować do osób postronnych, albo takich, które nie posiadają okularów ochronnych.


Nie wolno strzelać do zwierząt, ani do osób trzecich, nie wolno prowokować przechodniów, ani policji i innych służb porządkowych. Może to stwarzać zagrożenie dla ich zdrowia i bezpieczeństwa.

Zalety korzystania z rozgrywek AirSoft

Korzystanie z replik ASG niesie ze sobą sporo korzyści. Można wykorzystywać tu zaawansowane techniki do treningu z zakresu obsługi broni. Repliki te posiadają bardzo dużo oporządzenia. Są to kabury, ładownice, które pozwalają na wytrenowanie odpowiednich odruchów przy konieczności szybkiego wyciągania broni. Dzięki replikom można trenować opanowywanie stresu i nerwów, kiedy potrzebna będzie obrona konieczna.