Umiejętność pakowania torby lub plecaka jest cenna i powinien ją opanować każdy, kto lubi różnego rodzaju wyprawy (więcej). Odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych rzeczy pozwala na zwiększenie przestrzeni w plecaku oraz wpływa na jego komfortowe użytkowanie. Dobre ułożenie elementów w plecaka pozwala na szybkie wyciągnięcie tego, co akurat jest potrzebne, a prawidłowe rozmieszczenie ciężaru w plecaku nie obciąża placów.

Pakowanie plecaka wojskowego

Każdy plecak wojskowy ma swoje ograniczenia i można do niego włożyć tylko ograniczoną ilość rzeczy, które muszą być odpowiednio złożone.

Mały plecak sprawdzi się podczas krótkich wypadów, ale trzeba pamiętać, aby nie zabierać zbyt wielu rzeczy, ponieważ obciążenie na plecach może powodować problemy z przemieszczaniem się. Aby spakować to co potrzebne, warto sporządzić sobie listę rzeczy, które się przydadzą i według niej spakować plecak.

Plecak wojskowy wyposażony jest w wiele małych kieszeni, w których można przechowywać mapę, kompas, scyzoryk, zapałki oraz okulary przeciwsłoneczne. Na szelkach plecaka można umieścić telefon. Takie rozmieszczenie pozwoli sięgnąć do niezbędnych rzeczy bez konieczności zatrzymywania się

Co ze sobą zabrać?

Plecak wojskowy musi być wyposażony w niezbędne elementy, którymi są śpiwór, karimata, apteczka oraz w niektórych wypadkach cały namiot. Ważne jest także spakowanie ubrań oraz kosmetyków do higieny.

Pakując plecak według listy, można stwierdzić, czy na pewno wszystkie rzeczy będą potrzebne. To, co będzie niezbędne podczas wyjazdu, uzależnione jest od charakteru wyjazdu oraz potrzeb.

Jak rozłożyć ciężar w plecaku wojskowym?

Każdy plecak wojskowy ma swoje ograniczenia i można do niego włożyć tylko ograniczoną ilość rzeczy, które muszą być odpowiednio złożone

Podczas pakowania plecaka trzeba rozplanować umieszczenie poszczególnych elementów tak, aby plecak nie był bardziej obciążony z jednej strony, ponieważ sprawi to, że będzie się go źle nosiło.

Na dół plecaka wkłada się lekki rzeczy, które nie będą często potrzebne i nie trzeba mieć do nich łatwego dostępu. Elementami tymi będą ubrania, koc lub śpiwór. Następnie pakuje się ciężkie rzeczy, jakimi są buty lub konserwy.

Na środku plecaka powinien być środek ciężkości, ponieważ znajduje się on na pasie i można sobie ułatwić jego niesienie za pomocą pasów taktycznych. Na górze plecaka ułożyć należy rzeczy, do których chcemy mieć szybki dostęp i które są najbardziej potrzebne, np. butelki z wodą pitną.

Plecak wojskowy wyposażony jest w wiele małych kieszeni, w których można przechowywać mapę, kompas, scyzoryk, zapałki oraz okulary przeciwsłoneczne. Na szelkach plecaka można umieścić telefon. Takie rozmieszczenie pozwoli sięgnąć do niezbędnych rzeczy bez konieczności zatrzymywania się.

Plecak wojskowy zapakowany w taki sposób nie będzie sprawiał kłopotów podczas niesienia i nie będzie obciążał pleców, a także umożliwi wyciągnięcie potrzebnych elementów w łatwy i szybki sposób.