Przede wszystkim funkcjonalność użytkowania

Pewność siebie podczas wykonywanej przez nas pracy jest bardzo ważna i istotna. Aby ją sobie zapewnić, musimy się kierować wszelkimi najwyższymi standardami w doborze akcesoriów. Nie inaczej jest w przypadku taktycznego oporządzenia. Każdy nawet najmniejszy detal ubioru w konsekwencji decyduje o skuteczności działania. Dlatego też przy wyborze rękawic taktycznych kierujmy się wszelkimi swoimi potrzebami. Poniżej dowiemy się jakie cechy zawierać powinny rękawice taktyczne, aby rzeczywiście ochroniły nasze dłonie. Przy wyborze modeli taktycznych rękawic, bardzo ważne jest to, aby się kierować samą funkcjonalnością użytkowania. Musimy wiedzieć, że w tych konkretnych będziemy się czuć bezpiecznie oraz swobodnie. Jest kilka takich czynników, które wpływają w zdecydowany sposób na właściwą ergonomię pracy w rękawicach.

Bardzo ważny jest chwyt. Podczas trzymania broni, zarówno pistoletu, jak i także markera, musimy wiedzieć, że nic nie wypadnie nam przypadkowo z dłoni. Rękawice dobrze wyprofilowane od producenta Mechanix – Specshop sprawiają, że będziemy bardzo dobrze czuć spust broni. Dzięki temu właśnie poziom skupienia podczas oddawanego strzału będzie znacznie wyższy. Jeśli chcemy mieć kontrolę jeszcze większą, to zwróćmy uwagę na rękawice bez palców.

Sam komfort noszenia jest tutaj najbardziej istotny. Co nam po rękawicach, które osłonią nasze dłonie, ale korzystanie z nich będzie bardzo męczące? Bardzo ważną kwestią jest wykończenie wewnętrznej strony rękawicy. Bo z tą właśnie częścią styczność ma skóra naszych dłoni. Materiały, z których jest wykonane odzienie, powinny być oddychające. Wygodna jest także bardzo ważna, ponieważ dojść może do sytuacji, w której rękawice będziemy nosić cały dzień. Nie możemy sobie pozwolić na kompromis w tej dziedzinie.

Materiał na rękawice taktyczne

Innym materiałem wykończona będzie część rękawicy, która jest po stronie wewnętrznej, a innym sam wierzch. Do części wewnętrznej często jest stosowana skóra licowa lub miękka i syntetyczna skóra, a więc mieszanka nylonu i poliestru. Z kolei wierzch jest wykańczany kevlarową tkaniną, neoprenem, poliestrem lub spandexem. Trwałość rękawic podnosi na pewno przeszycie nicią kevlarową. Jest to bardzo solidny materiał, którego właściwością największą jest wytrzymałość na rozciąganie. Musimy zwrócić także uwagę na inne właściwości. Mowa tutaj o możliwości obsługi urządzeń dotykowych. Obecnie żyjemy w czasach, w których nie ruszamy się z domu bez swojego telefonu komórkowego. Wspomnijmy także o ognioodporności materiału.